Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Profukování oken
#26

2 madite : Tak to nás zítra čeká také. Asi i nahřívání a rovnání, dveře nemohou být prohnuté jako luk. Nechápu proč, měla by tam být ocelová výztuha.
Odpovědět
#27

2 kryton taky nevim jak se jim to povedlo, že to je prohnuté, to mě zajímá kterej tydýt to stavěl, co je tak složitý na tom zasadit rám( srovnat to aby to bylo pintlich) a dát tam dveře!!!
je mi celkem jedno jak to udělaj hlavně když to bude těsnit kdybych chtěla extra zimu tak du na Sibiř
PS: podle toho co říkali tak takhle opravujou tak 80% dveří
Odpovědět
#28

fanosik/pan Šulista je reklamační technik pro BC, sídlí v B2 vedle vjezdu do garáží a úřední hodiny má v pondělí během dne, jinak sulista finep cz, má tam napsaný i mobil, ten si nepamatuju, ale můžu zjistit. Ozval se nám pan Janda (stavbyvedoucí od Průmstavu), zítra se na to přijdou podívat, asi nebudeme první.
Odpovědět
#29

Přišli, seštelovali, doléhá, jde zavírat bez toho abych si vykloubil ruku. Vypadá to dobře, jsou ochotní. Časem to bude chtít poštelovat znovu, uvidíme co to udělá po zimě. Tak zatím spokojeni.
Odpovědět
#30

U nás to samé ztotožňuji se s tím co jsi napsal...

Kryton Napsal(a):Přišli, seštelovali, doléhá, jde zavírat bez toho abych si vykloubil ruku. Vypadá to dobře, jsou ochotní. Časem to bude chtít poštelovat znovu, uvidíme co to udělá po zimě. Tak zatím spokojeni.
Odpovědět
#31

Hlásím se do klubu, ten samý problém s prohnutými dveřmi na balkón. Vydává to krásnou "meluzínu".
Odpovědět
#32

přesně tak obzvlášť dneska to byla hudba, to člověk nepotřebuje okna na výklop tohle stačí jako micro ventilace Big Grin
Odpovědět
#33

Jojo, přejmenování na "Větrnou Hůrku" by nebylo od věci Smile
Odpovědět
#34

tak dveře jsou zpravené uff to bylo něco 3.5 hodiny na tom dělali, nic takového jsem neviděla ( nikdy to nebylo za potřebí)
nejdřív vysadili sklo ze dveří pak vyndali rám dveří z pantů, dali ho podél futer na horu a dolu mezi to dali nějaké dřeva a uprostřed to sevřeli do nějakých svěráků a nahřívali to fénem ( nějakej jejich spešl) a nahřívali to od zhora dolu pak museli čekat až to vychladne trochu utáhli svěráky a zase znovu dokola a to dělali furt dokola a dokola dokud to nebylo perfektní Big Grin
Prý s tim maj největší problém byty které jsou na jih a západ kam paří nejvíc sluníčko ta tmavá barva zvenku tomu prý taky nepomáhá ( strašně přitahuje slunce ) a o to víc to prý pracuje.
Jo a ptala jsem se jak je to s tou ventilačkou u dveří jesti se má používat nebo ne viz myslim že to tu psal Walker tak se pánové chytali za hlavu kde jsem to slyšela tak jsem jim to řekla a oni dostali záchvat smích, že nejspíš někomu přeskočilo že se to samozřejmě používat vklidu může proč by to asi jinak vekra dělala Big Grin
Odpovědět
#35

Madite, možná jsi to tady už psala, ale zkoušeli ti ty dveře nejdřív seřídit nebo rovnou hupli na tohle? To o jihu a západu nám říkali taky. Tak si budem do budoucna držet palce. Cool
Odpovědět
#36

madite Napsal(a):Jo a ptala jsem se jak je to s tou ventilačkou u dveří jesti se má používat nebo ne viz myslim že to tu psal Walker tak se pánové chytali za hlavu kde jsem to slyšela tak jsem jim to řekla a oni dostali záchvat smích, že nejspíš někomu přeskočilo že se to samozřejmě používat vklidu může proč by to asi jinak vekra dělala Big Grin

jj, psal sem to ja. Taky mi to bylo divny a popravde, vetram si jak chci a zatim zadnej problem s tim nemam, tak nevim co to mleli.
Odpovědět
#37

Máme problém profuku u 2 oken, 1 je v ložnici, je tam kosa jak na Sibiři. Jsme oba dva z toho nemocný, opraváři jsou objednáni ale jsem fuckt na :mad: ranej co ty okna jsou za sra :mad: ku.
Odpovědět
#38

2jana, nejdřív to zkoušeli seřídit ale to vůbec nepomohlo Big Grin
Odpovědět
#39

Ricky, madite/ježííšmarjá. =8-O
Odpovědět
#40

jana ono je problém že to má v sobě něco železného ( kvůli váze a velikosti oken a dveří) a to se nějakym šroubečkem srovnat nedá a také proto trvá tak dlouho to znovu srovnání pomocí zahřívání, schodli jsme s pánama okenářema že sice tady někdo dbal na projekt ( jako aby byl krásný atd) ale funkčnost jim utekla hodně daleko - prý by bylo lepší třeba 2 meší okna vedle sebe než jednu gigantickou krávu Big Grin která je těžká to je stejný jako s tim jak se dostat od výtahu zmetra k BČ krásný fajn ale účel nula maminky s kočárky atd se hezky projdou kolem
Odpovědět
#41

PS: to profukování jsem já osobně cejtila jenom když jsem u těch dveří stála jsou blízko rohu místnosti tak mi to ani nepřišlo, ale aspoň jsem nemusela větrat oknem takovej malek microvýklop vzniknul díky dveřím
Odpovědět
#42

fanosik Napsal(a):prosím Vás komu se volá v případě toho profukování oken? Nějak jsem teĎ mimo dění... Big Grin
775368739
Odpovědět
#43

Haló všichni, kterým zlobí okna. Profukování lze zarazit poštelováním zavíracích válečků. Jsou na excentru, pootáčením šestihranným imbusem jdou posouvat do záběru. To už víte když vám poštelovali profukující okna. Důležité jsou dvě věci : 1. Aby válečky nebyly dotažené do záběru víc než je nutné, aby se mechanismus zbytečně nenamáhal a neopotřebovával, hlavně hliníkové zámečky v rámu, třebaže jdou vyměnit. 2. Mazat. Jak pohyblivý mechanismus tak válečky a dosedací plochy zámečků. Jsou velmi namáhány a samotná doporučená WD40 nevytváří únosný film a neodstraňuje dření. Koupil jsem suchý teflon ve spreji (Den Brawen) za cca 150 Kč. Prostříkal mechanismus, nastříkal válečky a dosedací plochy zámečků a nastříkal do spáry v osazení kliky, kde se tře plast o plast a kde WD40 nijak nepomohla. Zavírání nedře a jde výrazně lehčeji. Teflonový sprej je suchý, bílý, nešpiní a nepoškozuje plasty. Lze ho kombinovat s libovolným mazadlem. Namáhaná místa zámečků je třeba pravidelně mazat, nejlépe vazelínou v kombinaci s teflonem. Nepoužívejte sprej obsahující pojivo, vhodný je jen čistý teflon. K dostání je speciální teflonová vazelína na ložiska, hodí se na všechno. Akorát je dost drahá. Až vyzkouším, podám report.
Odpovědět
#44

Kryton Napsal(a):Haló všichni, kterým zlobí okna. Profukování lze zarazit poštelováním zavíracích válečků. Jsou na excentru, pootáčením šestihranným imbusem jdou posouvat do záběru. To už víte když vám poštelovali profukující okna. Důležité jsou dvě věci : 1. Aby válečky nebyly dotažené do záběru víc než je nutné, aby se mechanismus zbytečně nenamáhal a neopotřebovával, hlavně hliníkové zámečky v rámu, třebaže jdou vyměnit. 2. Mazat. Jak pohyblivý mechanismus tak válečky a dosedací plochy zámečků. Jsou velmi namáhány a samotná doporučená WD40 nevytváří únosný film a neodstraňuje dření. Koupil jsem suchý teflon ve spreji (Den Brawen) za cca 150 Kč. Prostříkal mechanismus, nastříkal válečky a dosedací plochy zámečků a nastříkal do spáry v osazení kliky, kde se tře plast o plast a kde WD40 nijak nepomohla. Zavírání nedře a jde výrazně lehčeji. Teflonový sprej je suchý, bílý, nešpiní a nepoškozuje plasty. Lze ho kombinovat s libovolným mazadlem. Namáhaná místa zámečků je třeba pravidelně mazat, nejlépe vazelínou v kombinaci s teflonem. Nepoužívejte sprej obsahující pojivo, vhodný je jen čistý teflon. K dostání je speciální teflonová vazelína na ložiska, hodí se na všechno. Akorát je dost drahá. Až vyzkouším, podám report.

Big Grin super zprávy a detailní rozbor, děkujeme sousede :-)
Odpovědět
#45

Kryton/ Super. Díky! Už chybí jen instruktážní foto Wink.
Odpovědět
#46

Nebo přemluvit Krytona, aby se stavil Cool
Odpovědět
#47

Ale jo, když mě manželka půjčí....
Odpovědět
#48

no my ji pozvemem na kavu .-))) Big Grin Big Grin já se v oknech rejpat nebudu... to raději dám jako reklamaci....
Odpovědět
#49

Kryton: Kde je možné zakoupit ten teflonový spej? Dík
Odpovědět
#50

Fanošík/ano ano. Big Grin

Jo, je to dobré jako doladění, ale předtím jsme reklamaci taky měli.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)