Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Profukování oken
#1

Dnes po první noci na Britské jsme se domnívali, že toto je závada: [Obrázek: mikroventilace.jpg]
Při zavřeném okně tam v tom místě pěkně fičelo. Ale v odpovědním dopise od reklamačního technika bylo vysvětleno, že se jedná o vykousnuté těsnění které je ve skutečnosti funkční úprava v rámu oken a dveří - je tedy součástí systému obvykle nazývaného výrobcem mikroventilace. Na přiložené fotografii je vzorově zachyceno ono vykousnuté těsnění, které je ve skutečnosti přerušeno již při výrobě oken a tvoří nedílnou součást moderního okna a zajišťuje řízenou spárovou průvzdušnost při nastavení kování do polohy mikroventilace.

Tak já nevím, vypadá to u Vás také tak? Ten profuk do místnosti Vám nevadí?
Odpovědět
#2

Já jsem si ničeho nevšimla, doma se podívám. Každopádně nám nic neprofukuje, naopak hodně dobře těsní a skvěle zvukově izoluje. Rolleyes
Odpovědět
#3

vypadá to zajímavě ale nějak ta micro musí fungovat když to je sotva milimetr od okna kudy by se tam jinak vháněl vduch, ale nevšimla jsem si že by mi tam fičelo, ale kouknu se na to až tam budu a dám vědět a nebo kontaktuj rovnou Vekru.
Vím že jsem měla problém se třeba trefit přesně do micro oproti normálu a pak to bylo tak nějak na půl třeba se to špatně dovřelo - tak proto vám tam fičelo
Odpovědět
#4

Ano, uz jsem to chtela take reklamovat, mame to vsichni, technik, co montuje na britske okna mi vysvetlil, ze je to mikro, je to takova poloha jako na vyklop, ale ne uplne nahoru, myslim, ze je to tak ca 15° Smile nevim, moc ty stupne neovladam, ale rozhodne to neni vada
copak mate pekneho v truhliku? ja uz asi truhliky nestihnu tuto sezonu, ale pristi se vyradim, mozna se mi tam vlezou i dva!! Big Grin
Odpovědět
#5

Ricky/ Tobě to okno profukuje při plně zavřené poloze? To bych pak za chybu rozhodně považoval.
Odpovědět
#6

V zavřené poloze nám okolo oken nikde neprofukuje (testováno papírem).
Odpovědět
#7

Je to tak při poloze zavřeno to fouká do bytu Sad

talestalker Napsal(a):Ricky/ Tobě to okno profukuje při plně zavřené poloze? To bych pak za chybu rozhodně považoval.
Odpovědět
#8

Díval jsem se na všechna naše okna a takto vyříznutou izolaci nikde nemáme.
Při zavřených oknech (páčka dolů) to těsní úplně.
Odpovědět
#9

Ricky/ tak to se nenech odbít :/. Z vyhlášky č. 148/2007 Sb. o energetické náročnosti budov, § 4:
Citace:(1) Porovnávací ukazatele jsou splněny, když
a) budova, její stavební konstrukce a jejich styky jsou navrženy a provedeny tak, že
...
4. funkční spáry vnějších výplní otvorů mají nejvýše požadovanou nízkou průvzdušnost, ostatní konstrukce a spáry obvodového pláště budovy jsou téměř vzduchotěsné, s požadovaně nízkou celkovou průvzdušností obálky budovy,
...

Dále existuje konkrétní závazný požadavek na minimální průvzdušnost spar oken daný ČSN 73 0540-2, čl. 7.1.1 v Tabulce 5 - pro okna budovy o celkové výšce nadzemní části od 20-30 m musí být součintel spárové průvzdušnosti nejvíce 0,30.10-4 m3/(s.m.Pa^0,67). Je to příšerné číslo co ti asi moc nepomůže Wink, protože si pod tím těžko něco představit, ale můžeš se zkusit na něj přeptat a uvidíš co ti odpoví. Pokud ti sparami dovnitř citelně fouká, je imo výše uvedená minimální spárová průvzdušnost prokazatelně porušena. Ostatně nikdo jiný kromě tebe zatím podobný problém nemá.
Odpovědět
#10

já se v tom sice tak nevyznám ale tohle si nenech líbyt, třeba tam nakonec bude stačit to jenom seřídit vím že se to musí dělat obzvlášť u nových oken ( když se neseřídí tak to potom třeba dokonce i dře při zavírání, ale takovejhle fičák to se mi nezdá!!! )
Odpovědět
#11

Ricky: Dneska jsem se v jednom bytě (ne mém) na ta okna díval, ona vážně mají v jednom z těch dvou těsnění (v tom více venku) nahoře uprostřed vykousnutých cca 10 cm té gumové lišty. Mrkni na ostatní okna. Z té tvojí fotky to ale vypadá jinak (fotka ale nezabírá celé okno), navíc je to v tom vnitřním těsnění. Myslím, že to reklamační technik nepochopil. Až budu u nás, tak se podívám ještě na naše okna.
Odpovědět
#12

Dneska zjistili profukování balkonových dveří. Skučelo to jako meluzína, já myslel, že zvenku. Venku neslyšel. Dveře v zavřené poloze nedoléhají k futru na hřbetu uprostřed mezi panty a fest to táhne skrz. Zjistil, že ve hřbetu jsou asi o 3 mm vyboulené od futra do místnosti a pochybuju, že to půjde vyregulovat kováním a západkami. Podle mého by těsnění mělo doléhat na celém obvodu už při lehkém dovření. Následnou kontrolou dalších dvou dveří zjistil, že sice neprofukují, ale vnější těsnění také viditelně nedoléhá k rámu a měřením zjistil, že jsou prohnutá, i když o něco méně. Futra jsou naštěstí rovná. Snad by šlo seřídit západky ve hřbetu aby křídlo dotahovaly víc do rámu, ale to by znamenalo velké namáhání a poškození mechanismu. Rámy mají být rovné a zavírání má jít zlehka. Budeme reklamovat a požadovat výměnu.
Odpovědět
#13

No tak to mám taky... při tý bouřce to pěkně profukovalo... asi to není v pořádku. Přesně jak píše Kryton, u pantů to nedovírá a profukuje... Co to bude dělat v zimě. No a ještě ten větrák v koupelně taky pěkně hučí a je jím vše slyšet. :mad: :mad: :mad:
Odpovědět
#14

Doma na Britské slyšíme zvuky z odvodu do komína a ve ventilátoru na záchodě. Dále když prší tak kapky dopadají na rám zábradlí na balkóně. Vyzkoušíme tam dát truhlíky Smile Co s těmi ventilátory nevím :/
Odpovědět
#15

No to nás právě také děsí, jak hučí ty ventilátory na záchodě/v koupelně. Teď momentálně řešíme, zda si dát do kuchyně komínovou digestoř, aby to nehučelo pak i v bytě. Máte s tím někdo zkušenost, případně už máte tu komínovou digestoř tam nainstalovanou?
Odpovědět
#16

Proč je ventilátor hlučný ? Protože je levný. 1. Je roztáčený prouděním vzduchu do komína protože nemá uzavírací klapku. Ta se otevírá buď pasvně proudem vzduchu při běhu ventilátoru nebo aktivně termoelektricky bimetalem. 2. Hukot a svistot při chodu je způsobený průchodem vzduchu přes nevhodně tvarovanou krycí mřížku. V podstatě meluzína. Řešením je výměna ventilátoru za lepší typ. Měla by být technicky neproblémová. Co s dveřmi ? Reklamovat. Digestoř budeme mít komínovou. Nehučí komín ale ventilátor. Dobré ventilátory jsou málo hučavé. Při chlazení počítačových skříní jsou stejné potíže. Musí to co nejvíc foukat a zároveň co nejméně hučet v části zvukového spektra na kterou je ucho nejcitlivější. To znamená větší průměr a nižší otáčky. Jinak to řve jako turbína.
Odpovědět
#17

2 Ricky : Dešťové kapky dopadající na rám by neměly způsobovat hluk. Nekape tam bodově na jedno místo z parapetu nad váma ? Na to místo lze dát nějakou tlumící hmotu nebo truhlík. Všiml jsem si, že někde v přízemí dělá randál voda kapající ve svodech. To je problém řešitelný jen úpravou svodu.
Odpovědět
#18

O té uzavírací klapce pro kuchyň bychom potřebovali všichni tady více informací :o :o :o

Kryton Napsal(a):Proč je ventilátor hlučný ? Protože je levný. 1. Je roztáčený prouděním vzduchu do komína protože nemá uzavírací klapku. Ta se otevírá buď pasvně proudem vzduchu při běhu ventilátoru nebo aktivně termoelektricky bimetalem. 2. Hukot a svistot při chodu je způsobený průchodem vzduchu přes nevhodně tvarovanou krycí mřížku. V podstatě meluzína. Řešením je výměna ventilátoru za lepší typ. Měla by být technicky neproblémová. Co s dveřmi ? Reklamovat. Digestoř budeme mít komínovou. Nehučí komín ale ventilátor. Dobré ventilátory jsou málo hučavé. Při chlazení počítačových skříní jsou stejné potíže. Musí to co nejvíc foukat a zároveň co nejméně hučet v části zvukového spektra na kterou je ucho nejcitlivější. To znamená větší průměr a nižší otáčky. Jinak to řve jako turbína.
Odpovědět
#19

Ano svody dělají randál, když doprší zbytková voda kape ve svodech ještě nějaký čas. Zkusíme po víkendu ty truhlíky a uvidíme.

Kryton Napsal(a):2 Ricky : Dešťové kapky dopadající na rám by neměly způsobovat hluk. Nekape tam bodově na jedno místo z parapetu nad váma ? Na to místo lze dát nějakou tlumící hmotu nebo truhlík. Všiml jsem si, že někde v přízemí dělá randál voda kapající ve svodech. To je problém řešitelný jen úpravou svodu.
Odpovědět
#20

Uzavírcí klapku by měla mít standardně už digestoř, ne-li lze ji dát mezi digestoř a komín. Je standardně k dostání v instalatérských - komínářských obchodech a v hobby supermarketech. Budeme-li řešit, podrobně popíšu kterak.
Odpovědět
#21

V pátek přišli borci a profuk okna spravili. Nebyl jsem u toho, tušim že nějak poladili to okno. Tak hurá! Big Grin
Odpovědět
#22

to já je budu volat v pondělí, jelikož moc nefouká tak si tim nejsem úplně jistá, ale jedna část dveří při zavření úplně nedoléhá k futrům jako ostatní části ( můžu tam strčit malíček )
nevíte někdo jestli je normální když nechám dveře na ventylačku tak mi " mírně " prší do bytu no spíš to vzalo omýtku ze vnitř a ta ztekla na podlahu? to že něco málo steče po hraně je mi jasné ale tohle bylo moc škoda že nemám foto hned jsem to musela utřít z podlahy doufám že jí dobře položili aby se mi nezvedla :/
Odpovědět
#23

madite/ já bych spíš řekl, že zrovna tvé balkonové dveře jsou dost exponované kombinovanému vlivu deště a větru (který je na BČ fakt dost silný), takže bych to jako chybu oken neviděl. Jiná věc by samozřejmě byla, kdyby ti vlhla omítka při zavřených oknech...
Odpovědět
#24

prosím Vás komu se volá v případě toho profukování oken? Nějak jsem teĎ mimo dění... Big Grin
Odpovědět
#25

Tak mám za sebou opravu dveří na balkón foukalo tam jak na antarktidě Big Grin a to to ještě nezkončilo něco tam poštelovali, pošroubovali ale musí to prý nahřát a srovnat to celé, co to znamená přesně nevim ale jsou prostě šejdrem podle mého lajckého pohledu, ještě že jsou umělé bejt dřevěné tak nevim nevim jak by to s nahřejváním vypadalo Rolleyes
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)