Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

DLNA aneb od PC přes LAN rovnou do TV
#1

Máte s tím již někdo zkušenost? Chystám si s tím pohrát ale než začnu tak to bude vyžadovat ještě hodně úprav na mé straně. Každopádně rozvody v bytech jsou na to stavěné. Více info na http://www.dlna.org nebo http://www.tvfreak.cz.
Pokud máte dotazy tak co budu vědět to zodpovím Big Grin
Odpovědět
#2

Mam DLNA v nekolika pristrojich, a je to podle meho stale spise marketingovy instrument nez neco co je prijemne pouzivat. Pocitac to nenahradi... Starnky se daji nacitat jenom ty, kterte jsou pro tuto sluzby zvlast upravene.

Podle meho nazoru je zatim lepsi mit streamer s poradnym diskem (nebo NASem), mit to propojene pres Gb lokalni sit na PC a do dalsich mistnosti s TV. Video signal pak tahat primo ze streameru pres HDMI kabel do TV.
Odpovědět
#3

Našel jsem tady zahálející téma DLNA, tak jenom pár postřehů:

Z počítače do TV to chodí bez problémů, ale provozuji to na Windows 7 a WMP verze 12. Takto je možné na PC ovládat zvuk a přesouvat rychle vpřed i vzad. Nižší verze jsem nezkoušel.

Také provozuji přehrávání z NAS na TV, což má svoje mouchy, ale také je to funkční. Nelze na ovladači TV přesouvat rychle vpřed nebo vzad, pouze Pause a pak zase Play (narozdíl od situace, kdy je film uložen na USB klíči, což ovšem není DLNA).
Odpovědět
#4

V siti DLNA provozuji:
- TV
- NAS
- streamer
- PC

Protokol pouzivam UPnP a Sambu.
Odpovědět
#5

Když jsi toto téma oživil, tak já napíšu že jsem již pokročil do finálního stádia. Provozuju Wild Media Server http://www.wildmediaserver.com (DLNA server). Streamuje všechny video soubory včetně titulků. Běží jak po pevné síti tak po wifi.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)