Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Strukturovaná kabeláž v bytech
#1

Nevíte někdo, kdo tomu rozumíte víc než já a už jste byli na předpřejímce, jestli máme po bytech natahané síťové kabely kat.5e (10/100 Mbps) nebo kat.6 (10/100/1000 Mbps) ?
Odpovědět
#2

Ja tam mam jenom telefon
Odpovědět
#3

no tak si rovnou odpovídám ... na fotce je zásuvka popsaná jako cat.5e (max 100 mbps) ... tak aspon ušetříme na routeru http://picasaweb.google.com/lh/photo/6r1...directlink
Odpovědět
#4

Je to možný, že to je i datová zásuvka? Já měl za to, že to je jenom telefon. Takovýhle zásuvky tam mám taky. Ale mylsím, že to nemá nikde společný výstup kam by se tn router dal dát....
Odpovědět
#5

Podle toho, co je na zásuvce, bych obecně neusuzoval, co je tam za kabely. Nicméně pokud by tam byla cat6, bylo by to příjemné překvapení ...

"Serverovna" je např. u nás v komoře. Ale nejsem si jistý, jestli se tam vleze víc věcí něž jedna, vypadá to dost malé. Je tam i vývod elektřiny (jen čokoláda), všechny UTP kabely a anténní koaxy. Je to taková velká krabička ve zdi.
Odpovědět
#6

já mám ještě něco takového spešl v chodbě za bílejma dvířkama ( né jističe ty jsou nad dveřma) je to kousek nad zemí a říkali že se tam dá něco připojit, ale už si nepamatuji co!!!
Odpovědět
#7

Ta zásuvka je na kabelovku a podle mě přes UPC bude muset být modem/router.
Odpovědět
#8

nevim co je tam za kabel, ale je to pripraveno na UPC, a dalsi poskytovatele. na DOD se prezentovala spolecnost A1M poskytuje 100mb internet kabelovku voip telefo a taky zabezpeceni bytu s PCO. super sluzby za super ceny:-)))
Odpovědět
#9

Pry je to tak, ze kabel od poskytovatele pripojeni (predpokladam koax) jde do skrinky v komore (misto pro modem a router) a odtud jsou data rozvedena dale do jednotlivych mistnosti. Standard je opravdu bohuze 10/100.
Odpovědět
#10

Nahraju sem později foto té ústředny. U nás je dole v komoře. Pokud pominu to, že se mi nechce nechat kabely stříhat na minimální nutnou délku, tak mi moc prostorná nepřijde, ba naopak.
Odpovědět
#11

[Obrázek: ustredna-slaboproud.jpg]
Odpovědět
#12

Díky Smile. Nevíte někdo co jsou ty 2 krabičky na UTP kabelech? JInak když to tak vidím, tak si asi v komoře dodělám další síťové zásuvky na stěně pod stropem a udělám si tam serverovnou s routerem, NAT serverem s HDD a voip modemem ... dolu se nám toho evidentně moc nevejde Sad.
Odpovědět
#13

Jen spekuluju: já si ani nejsem jistý, jestli ty dvě krabičky jsou na UTP kabelech. Vzdáleně to připomíná něco jako splitter. Spíš jsem si říkal, jestli to právě nejsou dva kabely do ústředny domu (tj. kabely, po kterých bude konektivita nebo signál přivedena do bytu.
Odpovědět
#14

Dan: díky moc! Mas vyvedeny data do vsech pokoju?

Talestalker: uvazuji uplne stejne.Bude to chtit vytahnout nahoru a jeste anteny od WiFi nekam ven.
Odpovědět
#15

Ogg: Ano, dali jsme si to jako klientskou změnu do všech pokojů. Doufám tedy, že to všude bude - a funkční Wink
Odpovědět
#16

Ja kupoval jiz hotovy byt tak, ze jeden pokoj je bez. Hadej ktery - samozrejme, ze ten kde chci mit PC :lol: Ted si nechavam nacenit klientskou zmenu a desim se kolik to bude stat Sad Ve stredu to skouknu na prohlidce.
Odpovědět
#17

Ogg Napsal(a):Talestalker: uvazuji uplne stejne.Bude to chtit vytahnout nahoru a jeste anteny od WiFi nekam ven.

Proc vytahovat WiFi ven? WiFi naprosto s prehledem pokreje celej byt i kdyby si mel 100m2...
WiFi router budu samozrejme taky porizovat, stejne tak si budu pripojovat tiskarnu a doufam, ze se delaj uz i repraky s pripojenim pres wifi. Mame jenom ntb a nechci beham s kabelama.
Odpovědět
#18

Walker/ Také se Wifi nechystam zvlášť vytahovat, přinejhorším buď zkusím posílit signál přes WDS (jestli to funguje, s wifi mám zatím jen 2týdenní zkušenost Smile ) nebo hold wifi přesunu (/přidám AP) víc do těžiště bytu.

O bezdrátovém připojení repráků zatím lehce pochybuji. Minimálně by stejně potřebovaly zdroj energie a ten bezdrátový nebude Sad. Ale my na audio/video stejně nebudeme zatím mít $, takže si počkám na tvé zkušenosti Smile.
Odpovědět
#19

Ano dělají, vyrábí je Logitech. Osobní zkušenost nemám ale můžeš zkušenosti načerpat třeba zde: www.czechcomputer.cz

Walker Napsal(a):
Ogg Napsal(a):Talestalker: uvazuji uplne stejne.Bude to chtit vytahnout nahoru a jeste anteny od WiFi nekam ven.

Proc vytahovat WiFi ven? WiFi naprosto s prehledem pokreje celej byt i kdyby si mel 100m2...
WiFi router budu samozrejme taky porizovat, stejne tak si budu pripojovat tiskarnu a doufam, ze se delaj uz i repraky s pripojenim pres wifi. Mame jenom ntb a nechci beham s kabelama.
Odpovědět
#20

Ricky/ No, koukám, že pokrok nezastavíš Smile. Spíš si ale pohrávám s myšlenkou, zda satelity nepověsit na strop (chudaci sousedi Wink ) a kabely k nim nevést pod omítkou - snad by se tam mohly vejít, pokud budou mít nejaký hodně malý průřez a Finep nám na stropy natáhl aspoň 5 mm stěrky.
Odpovědět
#21

Walker Napsal(a):
Ogg Napsal(a):Talestalker: uvazuji uplne stejne.Bude to chtit vytahnout nahoru a jeste anteny od WiFi nekam ven.

Proc vytahovat WiFi ven? WiFi naprosto s prehledem pokreje celej byt i kdyby si mel 100m2...
WiFi router budu samozrejme taky porizovat, stejne tak si budu pripojovat tiskarnu a doufam, ze se delaj uz i repraky s pripojenim pres wifi. Mame jenom ntb a nechci beham s kabelama.


No, moje zkusenost je jina. Mam Asus 520 a pres pokoj, dvoje dvere a chodbu (cca 15m celkem) to neni nic moc. Signal je, ale ubyva a stejne tak to je i s rychlosti. Obavam se, ze kdyz to bude zavrene v komore tak v zadnim pokoji to bude take slabota. Proto by mozna stalo to vytahnout z komory ven. Uvidim jak to bude fungovat. Navic mam ted i nove lepsi router, ktery by měl byt vykonejsi.
Odpovědět
#22

Jezismarja!!! Co to mas za router?? Ja mam Asus WL-520GC a signal na 20m ( pres dvoje dvere - dve mistnosti ) je naprosto luxusni.

Chodim po celym byte s ntb a nikdy sem nevidel jinou silu signalu nez "Vynikajici".
Odpovědět
#23

Walker Napsal(a):Jezismarja!!! Co to mas za router?? Ja mam Asus WL-520GC a signal na 20m ( pres dvoje dvere - dve mistnosti ) je naprosto luxusni.

Chodim po celym byte s ntb a nikdy sem nevidel jinou silu signalu nez "Vynikajici".

Asus WL 520 GU Smile
Odpovědět
#24

tak vidím, že Ogg, Walker, Talestalker, Ricky a Dan budou správci sítě na Britské...:-) Já jsem rád že mi hraje televize a jestě i s tím mám problém... natožto něco připojovat na wi-fi routery či jiné zařízení... :-))))))) Cool Cool Cool
Odpovědět
#25

Ja sem teda studoval eletro skolu, ale uz sem davno zapomel na nejaky protokoly a jiny srandy. Pokud se clovek nezajima intenzivne v oboru IT, tak z toho rychle vypadne. IT veci dou strasne rychle dopredu a staci to 2-3 mesice nesledovat a je clovek mimo... to je asi v kazdym oboru, ale ruzni se na na rychlosti vyvoje. Neco se vyviji rychlejc a neco pomalc. Electro bude patrit k tem nejrychlejsim, ale treba remeslny prace se menej pomalc Smile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)