Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

TV programy na společné televizní anténě
#1

Které programy naladíte na společné televizní anténě?
Odpovědět
#2

Prave jsme to vcera taky resili.

Jednou mi nekdo tvrdil, ze se delaj i STA, kde je zajisten digitalni prijem a clovek tak nepotrebuje STB u televize. Nicmene, kdyz sme vcera zkouseli nasi telku, ktera nema DVB-T, tak sme nic nechytli. Neska si pudem koupit STB a uvidime, co na tom chytneme.
Odpovědět
#3

to Walker. jj bez set top boxu nic nechytneš. je tu ČT1, 2,4, 24 NOva, Prima, Prima Cool, NOVA cinema, Z1, Barrandov TV, Public TV.
Odpovědět
#4

fanosik: Čili nic z multiplexu 4 (programy v HD rozlišení)?

Kompletní seznam programových stanic v jednotlivých multiplexech je tu.
Odpovědět
#5

To o tom, že nechytáme HD kanály tu už někdo psal. Settopbox mít nemusíte, pokud máte v televizy digitální DVB-T tuner. Pokud máte televizi HD ready tak ještě musíte mít settopbox pro Mpeg 4 (každý obyčejný má pouze Mpeg 2).
Odpovědět
#6

A neví někdo důvod, proč tam programy ze 4. multiplexu nejsou? Nejsme v dosahu vysílače nebo něco jiného?
Odpovědět
#7

O 500 metrů vedle v Řepích chytáme ty HD kanály úplně v pohodě... Tak nevím.

Dan Napsal(a):A neví někdo důvod, proč tam programy ze 4. multiplexu nejsou? Nejsme v dosahu vysílače nebo něco jiného?
Odpovědět
#8

O vikendu sem zjistil, ze nechytam vubec nic. Vypada to, ze STA neni uplne v poradku a nejsem sam. Mam STB a sila signalu je stejna jako kdyz mam kabel v STA nebo kdyz ho drzim ve vzduchu...
Odpovědět
#9

Tak to hned reklamujte u p. reklamačního technika Šulisty sulista@finep.cz

Walker Napsal(a):O vikendu sem zjistil, ze nechytam vubec nic. Vypada to, ze STA neni uplne v poradku a nejsem sam. Mam STB a sila signalu je stejna jako kdyz mam kabel v STA nebo kdyz ho drzim ve vzduchu...
Odpovědět
#10

Ja treba teda ani nevim, kde mam zjistit jestli STA je spolecny pro cely objekt A nebo jestli to je nejak deleny. Ale rek bych, ze to bude deleny, protoze Wocki s Fanosikem to maj v pohode a Blue povidala, ze mela taky problem.

V utery odpo budu doma, elektrikar bude predelavat elektriku, tak poprosim jestli by to nemoh nejak promerit a jeste zajdu za spravcem. Je moc ochotnej a s cipama nam pomoh.
Odpovědět
#11

Jinak nam multiplex 4 sel minulou stredu chvili - od ty doby nejde. Jinak ostatni multiplexy jsou v pohode. Jsme v A2
Odpovědět
#12

jo a co rádio, vedle TV antény je také zásuvka na rádio, žádný signál to ale nevede... mě ani Wockimu to prý nehraje. Vyzkoušejte, neboť signal na rádio bez antény nic moc Rolleyes
Odpovědět
#13

Jakub Napsal(a):Jinak nam multiplex 4 sel minulou stredu chvili - od ty doby nejde. Jinak ostatni multiplexy jsou v pohode. Jsme v A2
Hmm, tak že by technický problém na přijímači nebo rozvodné síti? Sad Datově jsou kanály v multiplexu 4 několikanásobně náročnější než ostatní, že by společná technika nestíhala/neuměla? Sad
Odpovědět
#14

Jaký je stav? Pomohla reklamace?
Odpovědět
#15

mě se stává že signál vypadává.... NO SIGNAL NO SERVICE. Co to je? Je to chyba u mě v set top boxu a nebo příjem na společné anténě? Rolleyes
Odpovědět
#16

Ja bych chtel aspon nakej prijem :-(
Odpovědět
#17

V Řepích nám to taky dělá, když jedeme přes settop box značky Sencor. A nedělá to, když je připojená televize s tunerem rovnou na anténu. Z toho se dá usoudit, že to dělá settop box. Jakou máš značku settop boxu? Dodatek: ale může to být i čímkoliv jiným např. rušením stačí když okolo pojedou Švesťáci a budou se bavit vysílačkou, zkus to vypozorovat jestli to nemá souvislost... Tongue

fanosik Napsal(a):mě se stává že signál vypadává.... NO SIGNAL NO SERVICE. Co to je? Je to chyba u mě v set top boxu a nebo příjem na společné anténě? Rolleyes
Odpovědět
#18

Tak od patku mi uz de telka dobre, jen me jeste zlobil scart kabel. Vymeneno a paradicka.

Btw. bavili ste se o 4.multiplexu - HD kanaly. O vikendu jsem se bavil s kamosem, kterej tomu trosku rozumi a povidal, ze ja nemuzu HD kanaly nikdy prijimat. Jedna clovek musi mit HD settop box ( stoji cca. od 2000czk vejs ) a televize se stb musi bejt propojena hdmi kabelem. Jak je to s vestavenym stb nevim...
Odpovědět
#19

Brtiská je bohužel na hranici pokrytí DVB-T signálem :| Budu to testovat a výsledky sem napíšu.

Walker Napsal(a):Tak od patku mi uz de telka dobre, jen me jeste zlobil scart kabel. Vymeneno a paradicka.

Btw. bavili ste se o 4.multiplexu - HD kanaly. O vikendu jsem se bavil s kamosem, kterej tomu trosku rozumi a povidal, ze ja nemuzu HD kanaly nikdy prijimat. Jedna clovek musi mit HD settop box ( stoji cca. od 2000czk vejs ) a televize se stb musi bejt propojena hdmi kabelem. Jak je to s vestavenym stb nevim...
Odpovědět
#20

Nejsem uplne znalej v dany problematice, ale mel jsem za to, ze DVB-T - digitalni vysilani je uz nejakej ten cas po cely CR a v teto dobe se postupne vypinaj analogovy vysilani ( Praha uz ma delsi dobu vypnuto ).
Odpovědět
#21

Pokrytí DVB-T Mux 1 - 3 ano Čechy jsou pokryty ale jukni na mapu pokryti Mux 4 (ČT1 HD a NOVA HD): [Obrázek: Mux4_Praha-125433619332128.jpg]
Jsme přesně v tom zubu vesnice Chaby



Walker Napsal(a):Nejsem uplne znalej v dany problematice, ale mel jsem za to, ze DVB-T - digitalni vysilani je uz nejakej ten cas po cely CR a v teto dobe se postupne vypinaj analogovy vysilani ( Praha uz ma delsi dobu vypnuto ).
Odpovědět
#22

Tak to jo, ja jen videl, ze pises o DVB-T a nerozdelujes na Muxy
Odpovědět
#23

POTVRZENO: Mux 4 tj HD programy u nás v testu na splečné anténě neběží! To je škoda, že se to musí platit kabelovce když ve zbytku Prahy to lidem běží normálně :o
Odpovědět
#24

Také mám zájem o HD kanály na společné anténě (kabelovku nemáme). Nejbližší vysílač HD kanálů je na Petřinách, takže by to teoreticky mohlo fungovat. Na Lužinách s výhledem na Petřiny funguje příjem HD kanálů bez problémů (a je to opravdu velký rozdíl, hlavně u sportu). Z celé Britské čtvrti je krásně vidět na Cukrák, možná jsou antény nasměrovány na Cukrák, který však v HD nevysílá. Netušíte někdo, odkud se k nám digitální vysílání dostává a jak je pak děleno mezi jednotlivé objekty (A1 - A5, B, C)?
Odpovědět
#25

to Vajchmamajstr: koukni na nabídku A1M. Mají celkem dobrý ceny a super kvalita obrazu,.... no jak jinak po kabelu, že? ale doporučuji :lol:
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma: 1 host(ů)