Má někdo dobrou zkušenost s nějakým levným internetem bez televize? Jsem u A1M. Dokud nenastane problém, což se děje všude, tak jsou OK. Zákaznická podpora je ale tragická. Před několika týdny mě dokonce na týden omylem odpojili a až pátý den po nahlášení závady se někdo uvolil mi zavolat. Celých pět dní jsem tam denně volal a škemral, ať mi někdo zavolá. No a za týden přijel technik, na kterého jsem si spotřeboval den dovolené. Ten konstatoval, že mě v tom racku dole jeho kolega omylem týden předtím odpojil. Výsledek byl, že mi za týden neplnění smlouvy nabídli 100 kč kompenzaci. Rád bych se s nimi rozloučil, nejsem se situací a jejich přístupem k vlastní chybě spokojen. Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým jiným providerem na jednoduchý internet bez televize a dalších věcí? Díky moc. H.

2

(1 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Bohužel kuřáci jsou stejná čuňátka všude.

Bohužel takhle to je, pokud si nekuřák otevře okno, čas od času bude mít doma smrady od kuřáka z vedlejšího balkónu, který si své dveře a okna samozřejmě zavřel a přece nebude kouřit doma, když je to nezdravé, že? :-) Naprosto rozumím a taky e to štve.

Zdravím, trochu jsem se zadíval do skříně s uzávěry vody, mám v tom trochu hokej. Uzávěr s budíkem teplá + studená, to je mi jasný, pak následuje trubka s uzávěrerem, jejíž účel je mi tajný a úplně dole trubka s uzávěrem, do které je píchnutý kalorimetr. To je hádám topení. Čili 4 trubky s uzávěry celkem. Neví někdo, k čemu je ta 3. tajemná trubka?

Pak bych se chtěl zeptat, jak vnímáte trvanlivost potrubí a preciznost jeho zavedení? To, co je takhle odkryté ve skŕíni s uzávěry má i nějaké železné komponenty, které měly docela tendenci reznout. Laicky mi tak připadá, že to asi nebyly ty nejlepší součástky. Netuším teda, jak vypadá to, co je zakryté, ale trochu mě znervózňuje i to, že do vany občas teče docela rezavá voda. Jsem laik, jak je asi poznat, ale plastové trubky tohle podle mě nedělají. Přemýšlím o tom z toho důvodu, že voda praská hlavně tehdy, když je majitel bytové jednotky na dovolené, že? Mám se bát?

Ještě neví někdo, jak jsou řešené uzávěry mimo bytové jednotky? Tj. dá se zvenčí "vypnout" jeden byt, nebo je to celý blok? Omlouvám se, že se ptám jako hotentot, ale nejsem technik. :-)

5

(30 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Připadá mi, že cizopasníků v poslední době přibylo. Přímo jsem nachytal pána v mercedesu, který zrovna přijel a dohadoval se se mnou, že je to jeho parkovací stání. Ten člověk fakt nic netušil, naštěstí rychle z konfliktu vycouval. Pak začal někam zuřivě telefonovat a odjel. Připadalo mi, že ani není z BČ, čip už má si leckdo. Volat měšťáky nemá smysl, ochranka je bezzubá. Nemá tam prostě co dělat.

6

(1 odpovědí, posláno do Inzerce)

Zas bude zanedlouho volné.

7

(15 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Ja nevim, je nas tu spousta a kazdemu neco vadi. Ja mam zas v byte denne k veceru nahulino a to nikdo z nas nekouri. :-) Dite muze nejakou breberku chytnout kdekoli, klidne na travniku z psiho kakance, z bazenu, ... Potulují se nám tu bezdomáci prolezlí parazity a žloutenkou. Kocce to navíc asi nikdo nevysvetli, ze se nema toulat, je to kocka, ne pes. :-) Jste si jistý, že ve školce na pískoviště, kam Vaše dítě chodí, se žádné zvířátko nevyčůralo? Asi mají celou noc puštěné kamery, takže je to vyloučené. V normální údržbě pískoviště se s podobnou věcí tu a tam počítá.

Dle jednoho z predchozich prispevku maji majitele kocek spolupracovat, jak prosim? A psich kakancu tu mame v BC taky dostatek. Asi bych kvuli jedne spatrene kocce pobliz piskoviste nedrancoval fond oprav.  Podívám se, co a za jakých podmínek je možné z něj hradit, protože tohle mi připadá trochu mimo. Je to pritazene za vlasy stejne jako zakazovat nekomu kocku. Asi je to o toleranci. Je nás tu hodně a asi to tu není dětská rezervace stejně jako to tu nemají rezervované kočkaři, pejskaři či kuřáci.

Nemam kocku ani psa a jsem nekurak. Teď mě můžete sežrat.

8

(15 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Nejsem odborník, ale fakt bylo to pískoviště takový kočičí záchod, aby bylo nutné měnit písek za peníze všech? Zdrojů nákazy pro děti je tu fůra, možná jen nejsem dostatečně informovaný, ale v bazénech a po všech trávnících a stromech je taky načůráno. Sterilní prostředí neexistuje.

9

(1 odpovědí, posláno do Inzerce)

Nabízím k pronájmu (i dlouhodobému) parkovací stání v A5. Ne, že bych ho nevyužil pro sebe, ale peníze se mi zrovna hodí víc.

Har.Megido@seznam.cz

10

(2 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Netušíte někdo, čí je ta dodávka zarůstající travou před vchodem A5? :-)

11

(0 odpovědí, posláno do Inzerce)

Para todos los interesados, ofrezco encuentros en español y conversaciones sobre cualquier tema que deseen.

Si se animan, comuníquense conmigo a través de artemisa2016@yahoo.com

Bartys napsal:

Komtaktuj správce. Zařídí přidělání dalších.

Díky, dělá to ještě pan Šimeček (simecek@ppmas.cz)?

Pls. dají se někde dokoupit čipy? Mám sice ty dva, ale s ohledem na rostoucí přírůstek v rodině akutně potřebuju třetí. Díky

Jo, ono s nimi lze ještě vyjednávat? Mají tam cenu nejlevnějšího připojení 390 Kč.

Díky.

Ricky napsal:

Jo krabičku a vyjednávej s A1M.

Zdravím, chci si do bytu v A zavést internet, neměl byste někdo nějaký aktuální tip? Nemusím to mít extra rychlé ani extra drahé. Jak to u nás řeší? Dají mi do bytu nějakou krabičku?

Díky a hezký den,

H.

Dan napsal:

V Britské by měli být tři poskytovatelé datových a televizních služeb:

1) UPC
2) a1m.cz
3) Telefonica O2

Do jednotlivých místností (ne do všech, záleží podle velikosti bytu) vede z ústředny (u nás v komoře) anténní koaxiální kabel a klasický datový kabel (jestli UTP - nestíněný, nebo STP - stíněný - nevím). V "ústředně" pak proběhne napojení na jednoho z tří dodavatelů (předpokládám, že do bytové ústředny vedou jen dva kabely a samotná napojení na dodavatele proběhne až v ústředně domu).

Dle informací na DOD má A1M k domům přivedenou optiku, ke každému bytu pak 100Mbit metalika. Televize je od A1M dodávána jako IPTV (tj. také jako data).

A1M mne zaujala, ale trochu mne straší garantovaná dostupnost jen 95 % (to je jeden celý den z dvaceti dnů nedostupnost).

Tipuji, že i televize od 02 bude jako IPTV.

Dle mých informací minimálně s UPC jde smlouvat o cenách, vzhledem ke konkurečnímu prostředí v našem projektu by to nemělo být jinak ani u A1M.

Možná by stálo za to zvážit vyjednání nějaké hromadné slevy nebo zajímavé nabídky wink

17

(4 odpovědí, posláno do Kontakty a dokumenty)

Danny napsal:
Har napsal:
Blueorange napsal:

jj, také ho mám v mobilu a ostrahu též. Číslo na pana Šimečka je 775954100

A máme na pana správce i e-mail? Dělá to vlastně ještě pan Šimeček? Děkuji. :-)

simecek@ppmas.cz

Díky :-)

18

(4 odpovědí, posláno do Kontakty a dokumenty)

Blueorange napsal:

jj, také ho mám v mobilu a ostrahu též. Číslo na pana Šimečka je 775954100

A máme na pana správce i e-mail? Dělá to vlastně ještě pan Šimeček? Děkuji. :-)

19

(30 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

Dan napsal:

Domnívám se, že nejjednodušší je řešit to přes ochranku, ta by na to měla mít vytvořenou proceduru, jak vždy postupovat - třeba zajistit odtah ze soukromého místa (což místa v garáži jsou).


Včera jsem v garáži -2 A5 projel okolo tmavého Volva 1AN 6202, které bylo krásně zaparkované na příjezdovce k jednotlivým garážovým stáním. Hergot, když má někdo na takhle drahý auta, nemůže si taky přikoupit GS a nestát buďto na cizím, nebo nepřekážet a nestát v prostoru, jehož údržbu platí majitelé GS a KO? Pokud nemá GS, nemá s autem v podzemní garáži vůbec co dělat. Šel jsem hned za ochrankou, ale nikdo tam nebyl. Na takovýhle chytráky ochranka nepotřebuje ani udání majitele GS, pokud někdo stojí mimo, je evidentní, že tam nemá co dělat.

Prosím o soukromou zprávu.

Své GS využívám spíše sporadicky, nicméně se mi již několikrát stalo, že jsem přijel autem a nějaký drzoun mi tam stál. Nevím, co to je za manýry. Včera jsem zas po marném pokusu zaparkovat z garáže vyjel a parkoval na ulici, protože mi tam dole na mém GS zaclání tmavé audi A6 (1SK 1558). Není to navíc poprvé. Chtěl jsem se tady na fóru poradit, jak mám podobné věci řešit v rámci dobrého sousedského soužití, abych nebyl označen za homofoba. To nutkání vypustit mu kola totiž bylo vážně silné, nicméně nečekám, že ocení, že jsem tak neučinil a dnes před odjezdem do práce - z mého GS - nemusí pumpovat a běžet pro ventilky. Máme pro tyto případy nějaký zažitý mechanismus? Co botičky pro ochranku a zavedení pokutového systému? Díky.

22

(43 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

johnyc napsal:

Také nesouhlasím s umístěním tabulky. Na výbor jsem napsal. Psa většinou na vodítku mám, ale občas ho proběhnout i v areálu britské nechám a nevidím v tom nic špatného. Vždy ho hlídám, hovna uklízím, na dětské hřiště se pes stejně nedostane a bezpečnost nikoho neohrožuje. Těm co po psech neuklízí, je to stejnak jedno, protože těm je nějaká tabulka ukradená.

Prostě je to blbost - tyhle cedule jen budou zvětšovat nenávist mezi pejskaři a těmi co nemají zvířata rádi.


Do debaty se míchat nechci, ale musím se rezolutně ohradit proti dělení lidí na "pejskaře a ty co nemají zvířata rádi". Vysvětlovat to snad nemusím.

23

(7 odpovědí, posláno do Problémy, závady)

AHamacek@seznam.cz napsal:

S tím opravdu nic nenaděláme, všichni ale víme, že je to vůči sotatním bezohledné a v létě, až  se bude vysedávat na balkonech, to bude ještě horší, není možné nikoho přinutit, aby přestal, je to jen o slušnosti a ohleduplnosti a tu kuřáci neznají.

V A5 je to taky děs, zima, léto, kuřáci si nechtějí smrdět doma a foukají to sousedům do oken. Je to cítit i přes profukující okna.

Danny napsal:

Ja nesouhlasim ani v jednom bode. Vzhledem k tomu, ze stromy, pokud se tomu vubec tak da rikat, bez reklamace nikdy nebudou, zastineni alespon castecne by bodlo. Nechapu argument "mame to kousek domu". :-)) S tim prispevkem mate sice pravdu, ale to je vas boj :-), my jsme si odhlasovali 5,- a budeme bohaci :-))) Vybor muze rozhodnout myslim do 100 tisic, nebo je to jinak? Vy se tam u vas nikdy nedohodnete, to je jasny :-)) Ale o kolika se to tu bavime? O 20 tisicich? Na jednotku 66,- korun? To je smesny, ze tuhle castku resite, se na me nezlobte. Navic je to nas majetek, ktery dale zhodnocujeme.

Jenže ono nezůstane jen u počáteční investice - zas se o to nějaká firma bude muset starat, navíc někdo třeba chce mít děti na sluníčku. Ano, může s nimi jít mimo ohrádku, ale okolo zase pobíhají pejskové, kteří koušou a kakají - často to na trávníku zůstane. Teď příliš nerozumím tomu, co se stalo se stromy?

K tomu souhlasím s argumenty Blueorange stran blízkosti.

Neberte to prosím konfrontačně, je to jen můj úhel pohledu.

25

(41 odpovědí, posláno do Ostatní)

Ja napsal:

Moje zkušennost s hlasitým sousedem na A1 je skutečně velice nepříjemná - opakovaně má mejdany (v týdnu, o víkendech) a je to už skutečně neúnosné.. Byl upozorněn, že my v okolních bytech nejsme s jeho chováním spokojeni, ale nepomohlo... Je schopna v této věci pomoci ochranka? Nebo asi přímo policie?

Bohužel se vždy najde někdo, kdo si neuvědomuje, že vlastní vlastnické právo je omezené vlastnickými právy ostatních spoluvlastníků. Doufám, že se to podaří zpacifikovat, ale nenapadá mě, jak.