1

Téma: Západní město - Rozšíření Bessemerovy ulice

Na úřední desce MČ Praha 13 je vyvěšeno oznámení o zahájení změny územního rozhodnutí týkající se (cituji + kurzívou komentuji):

• rozšíření komunikace V71 spočívající v dobudování pravého a středního dělícího jízdního pruhu od km 0,150 do km 0,460 tj. v délce 310 m.
    ... V71 je Bessemerova ulice - podle uvedeného staničení se jedná nejspíše o její dosud dvoupruhový pruh od Siemensu až k A1, který by měl být doplněn do definitivní čtyřpruhové podoby

• umístění severní části komunikace K4 v délce 35 m pouze v rozsahu křižovatky V71 a K4 pro budoucí dopravní napojení území ležícího severně od komunikace V71
    ... K4 je Laurinova ulice - plánuje se tedy 35 m dlouhý úsek nové komunikace severně od křižovatky Bessemerova / Laurinova

• současně s rozšířením komunikace V71 bude v příčném profilu posunuta i autobusová zastávka včetně zárubní zídky výšky cca 1 m a délky 70 m
    ... jde nejspíš o posunutí zastávky pod svahem u Bessemerovy ulice tak, že se záliv zastávky zaklesne do svahu, který byde nutné zapažit 1 m vysokou opěrnou zdí.

• kanalizace – pod prodlouženou částí komunikace K4 budou prodloužena stávající slepá zakončení splaškové kanalizace DN 300 o délce cca 31 m a dešťové kanalizace DN 300 o délce cca 31 m

• vodovodu – prodloužení vodovodního řadu DN 200 (souběh se splaškovou a dešťovou kanalizací) vč. zakončení řadu hydrantem

• plynovodu – prodloužení STL plynovodu o délce cca 55 m

• úpravy trasy vedení veřejného osvětlení

• úpravy trasy vedení kabelů 22 kV, 1kV a slaboproudu

Místní šetření, na němž můžeme coby veřejnost sdělit své připomínky se bude konat v pondělí 10.1.2011 v 9.30 na radnici Prahy 13.

---

Navrhovaná změna územního rozhodnuté se netýká pozemků v našem vlastnictví. Zajímavé však je, že je dotčen pozemek 167/14, což je 40 m dlouhý úsek trávníku mezi chodníkem a Bessemerovou ulicí (od vozovky směrem k A4), který nám nebyl Finepem předán - zřejmě na něm bude něco z výše uvedeného nově umístěno.

Finep má povinnost vyvěsit poblíž stavby ceduli s informacemi o navrhované změně, na které bude určitě zakreslena i situace. Pokud byste ji někdo spatřil a máte možnost detailně vyfotit její obsah, neváhejte tak učinit a zde ji uveřejnit wink.

2

Re: Západní město - Rozšíření Bessemerovy ulice

Mi neříkej, že podél A1 povedou 4 pruhy silnice...a ještě jí můžou napojit na Avion park a všechny auta budou projíždět přes nás....super:(

3

Asi to tak bohužel bude. Současná křižovatka Jeremiášova X Bavorská X Rozvadovská spojka směr Zličín těžce nestíhá. Tvoří se tam pravidelně kolona aut které chtějí odbočit na nákupy na Zličín a exit směr Plzeň. Bylo to již v plánech když jsme byt kupovali, nevím zda-li se dát proti tomu nějak teď ohradit?

4

Bohuzel je to asi tak, videl jsem vizualizace s autobusy atd, ale bohuzel je ted nemuzu najit..

5

Nééé sad , to fakt není dobrá informace sad Nevíte jak daleko od A1 to bude?

6

plánek je zde: http://www.finep.cz/synweb/docs/DocBinBlob.aspx?ID={5bbc5ec0-2a31-4c74-9f9d-5077bc6f6e67}
zvětšit se dá při kliknutí na tento odkazu:
http://www.finep.cz/synweb/docs/DocBinB … 21c7e87fb}

Netušil jsem ale, že se má jednat o plnohodnotné přepojení křižovatky Jeremiášova X Rozvadovská spojka..to je zlééé mad
dyť i ten odbočovací pruh před Siemensem na Britskou je dost krátky a určitě by nezvládal současný nápor na Jeramíšově.
Spíše než nájezd na dálnici na Plzeň to vidím na nový sjezd

Naposledy upravil: ondrass (2010-12-08 12:50)

7

face.2/ jde o rozšíření stávající Bessemerovy ulice o 2 pruhy směrem k zemnímu valu. Vzdálenost tedy zůstane zachována dle současného stavu, jen tam výhledově stoupne zátěž. A ano - Bessemerova bude napojena na Avion (vzadu za Tescem) a novou Ikeu (ještě dála za Tescem).

8

ondrass/ ono (zatím) snad nepůjde o propojení s Rozvadovskou spojkou ale s novou výstavbou jižně od ní. Bessemerova se imo napojí na plánovanou komunikaci jižně od nové Ikey (zvláštní vlákno zde):
http://lh5.ggpht.com/_sITTFc-saTI/S-gAo1cNYvI/AAAAAAAAAW4/f85X1hU-c4A/s800/Ikea%20%2B%20Inprox.png

9

jo taak, díky, tohle vklákno mi uniklo

10

To talestalker - dík za info a ondrass za vizualizaci, představoval jsem si to hůř smile

11

Já tomu furt nerozumím, dojde tedy k prodloužení Bessemerovy nebo ten transit půjde z Bessemerovy do prodloužené Laurionovy (přes křižovatku u Britské) směr Zličín?
http://mapy.cz/#mm=ZTtTcP@sa=s@st=s@ssq … 14336@z=16

Naposledy upravil: Ricky (2010-12-08 13:10)

12

Jo tak to fakt nevypadá tak zle, minimálně to nejde podél áček...no ale ten nápor bude šílený, když budeme chtít z Jeremiášovky odbočit do Bessemerovy....nebo od Laurinovy na Bessemerovu:(

13

Pokud se to změří, tak půjde zřejmě o rozšíření stávající Bessemerovy v celé její délce - viz:

http://www.mapy.cz/#mm=ZTtTcP@dm=132810 … 14816@z=16

Akorát nechápu, proč to chtějí rozšiřovat teď, když to bude asi ještě dlouho slepá ulice. Stavebnictví na tom není nijak růžově - viz tento článek:
http://reality.ihned.cz/c1-48505050-eko … e-dal-pada

Nicméně pokud vím, tak Áčka jsou vyprojektovaná jako hluková a prachová bariéra pro celou Britskou, na sever moc oken není a všechny balkony a velká okna jsou orientovaná na jih.

14

No nevím, jestli protihluková....když jezdí Švestka, tak je to docela dost slyšet....

15

P. S. to rozšíření mě mrzí i kvůli zajícům co tam žijou. Dokud nebyl sníh tak jsme je tam viděli v noci pravidelně se pást, byly to asi 2 párečky big_smile Jinak co se týče hluku tak tím jak jsou severní pokoje/pracovny vystrčené do prostoru tak hluk z projíždějících těžkých vozidel je enormní. hmm

Naposledy upravil: Ricky (2010-12-08 15:15)

16

no, pokud dobře počítám, tak ale podle vyvěšeného oznámení se má jednat o dobudování právého jízdního pruhu + dělící středový, takže jeden nový jízdní + dva stávající = celkem 3 pruhy. Možná je cílové řešení takovéto: jeden jízdní pruh po bessemerovce směrem od Siemensu a dva směrem k Siemensu s tím, že jeden z nich bude využíván pro parkování (tj. další parkovací místa)..možná mám jen utopisticku představu hmm

17

Ahojky, ráda bych obnovila tohle vlákno. Nemáte někdo novější informace? Přiznám se, že mě to začíná trochu trápit, představa, že nám za domem pendlují auta do Avion parku, mě děsí. A to nemluvím o tom, že tím ucpou Jeremiášovu. Bude horor, když budeme chtít odbočit do Bessemerovy jak z Jeremiášovy, tak z Laurinovy.  mad

Naposledy upravil: Blueorange (2012-01-15 19:26)