1

Téma: Koupě bytu 2021 - možné problémy ...

Ahoj,
přemýšlím nad koupí zatím nepostaveného bytu v Britské čtvrti (etapa XIV). Snažil jsem se pročíst celé forum, abych se dozvěděl o možných problémech a rád bych se zeptal na hlavní problémy, co zde zmiňujete, jak na tom jsou s odstupem času...

1) Hluky od sousedů - Setkáváte se s tím ještě někdo? Je to nějaké zásadní? Nyní bydlím v Kaskádách Barrandov (také od Finepu) a sousedy prakticky neslyším. Čas od času slabě slyšim od někoho hudbu nebo v noci, když je úplný klid, tak slabě, jak se někdo baví. Takže úplně odhlučněné to není, ale je to tak málo a slabě, že to neřeším. Kroky nad sebou jsem nikdy nepostřehl.

2) Smrad z granulárny - K tomuto jsem našel spoustu stížností do roku cca 2019, někdy v únoru 2020 jsem našel článek, že to řešili a investovali do výroby, aby zápach zmešili. Je to tedy i dneska problém? Jak často se to případně děje?

3) Reklamace při předání, jednání s Finepem - Měli jste nějaké zásadní problémy při přebírání bytu? Jak přistupovali k řešení reklamací?

4) Je něco na co bych si měl dát pozor při podpisu smlouvy nebo pak při přebírání? Je něco, co vás překvapilo, že třeba v dokončeném bytě nebylo připravené? Setkali jste se ještě s něčím, co komplikuje bydlení?

Předem děkuji za odpovědi.

2

Re: Koupě bytu 2021 - možné problémy ...

zdravím, já tedy bohužel zatím nebydlím. Koupili jsme nepostavený byt a čekáme:) Takže tyhle věci jsme si rozhodli bez zkušeností ostatních
ale aspon napíšu...

1) o hluku nevím, ale staví ze železobetonu, tak doufám. a taky záleží na sousedech, takže bych ot neřešila. my máme zase společné stoupačky (což u finepu taky bude) a strašně mě štve že cítím skrz naši digestoř co sousedi vaří k večeři,:/ takže hluk neřešíme, ono je toho víc co člověka může štvát. přpadně se dá obložit stěna, kdyby to bylo neúnosné. Takže jsme to vyhodnotili jako nepodstatné, co neovlivníme.


2) jezdila jsem se tam pravidelně v různých intervalech dívat, čuchat, často jezdím do Ikey, která je kousek a naši příbuzní bydlí v řepích kde to prý má být také cítit. Buď jsem to ještě nikdy necítila a nebo mi to nevadí. Asi stačí nevětrat. Bydlívala jsem blízko pivovaru a ten smrad sladu byl cítit jen v určitých hodinách. A byl teda daleko horší.

3)na reklamaci jsou asi zvyklí a určitě se chystáme vše projít, jistě bude běžné že něco nebude v pořádku nebo tak jak jsme chtěli - projít, všechno sepsat a jen ať to tam přijdou předělat. Jsou na to podle mě zvyklí. Do té doby byt nepřebírat.

4) viz 3....    jinak si myslím, že to je snad nejpohodlnější možnost jak "stavět". smile