76

Re: Poskytovatelé datových a televizních služeb

Blueorange napsal:

Ja tedy s jejich servisem moc spokojena nejsem. Uz se nam par tydnu seka HBO, ze se na to vubec neda divat a na zakaznicke lince mi vzdy jen reknou, ze to predaji technikum a nic se nedeje. Kdyz se znovu ozvu, tak odpoved je stale ta sama a nic neopravili, ani me nekontaktovali. Ano, vcera prisla sms, ale ta prisla vsem, protoze se jim sekaly vsechny programy. Jsem spokojena s internetem, ten funguje dobre, i je prijemne to ze se da koukat na porady 48 hodin po vysilani, ale co se tyka kvality, tak tam za ne ruku do ohne nedam.

Ja mam telefon i primo na technika a fakt jsem v pohode. Problem, napisu, zavolaji, vyresime :-))

77

Smska přišla i nám a to jsme nic nehlásili... Jinak máme opačnou zkušenost. Napsali jsme mail, odpověď až druhý den a ještě nic neříkajicí, na to jsme reagovali a nikdo už neodpověděl. Napsali jsme znovu a konečně reagovali. Přišel jeden technik, nic nevyřešil, přišel druhý a zdá se, že to snad vyřešil. Že teď o víkendu to byl jen nějaký jejich hromadný výpadek.

78

U nás doma např. v neděli od rána do oběda a něco po, jela TV normálně. Zas na ni tolik nekoukám, tak nevim, jak jindy. SMS sem také dostal.

79

Nam zas hrozne 'vrni' nebo jak to rict,je to docela neprijemny a normalni antena to nedela.. sms mi taky zacaly chodit..

80

xreni napsal:

Nam zas hrozne 'vrni' nebo jak to rict,je to docela neprijemny a normalni antena to nedela.. sms mi taky zacaly chodit..

Hele, jestli "vrni" jen pri urcite svetlosti, tak je to telkou podle me.

81

Danny napsal:
xreni napsal:

Hele, jestli "vrni" jen pri urcite svetlosti, tak je to telkou podle me.

Neni,kdyz vypnu satelit a mam stejnej program na telce,tak vrnet prestne prave

82

Jestli máš saťák připojenej scartem tak si někde vypůjči jinej kabel a vyzkoušej to jestli to pomůže. Jestli jo tak novej stojí asi 60,-.

83

Zdravím, chci si do bytu v A zavést internet, neměl byste někdo nějaký aktuální tip? Nemusím to mít extra rychlé ani extra drahé. Jak to u nás řeší? Dají mi do bytu nějakou krabičku?

Díky a hezký den,

H.

Dan napsal:

V Britské by měli být tři poskytovatelé datových a televizních služeb:

1) UPC
2) a1m.cz
3) Telefonica O2

Do jednotlivých místností (ne do všech, záleží podle velikosti bytu) vede z ústředny (u nás v komoře) anténní koaxiální kabel a klasický datový kabel (jestli UTP - nestíněný, nebo STP - stíněný - nevím). V "ústředně" pak proběhne napojení na jednoho z tří dodavatelů (předpokládám, že do bytové ústředny vedou jen dva kabely a samotná napojení na dodavatele proběhne až v ústředně domu).

Dle informací na DOD má A1M k domům přivedenou optiku, ke každému bytu pak 100Mbit metalika. Televize je od A1M dodávána jako IPTV (tj. také jako data).

A1M mne zaujala, ale trochu mne straší garantovaná dostupnost jen 95 % (to je jeden celý den z dvaceti dnů nedostupnost).

Tipuji, že i televize od 02 bude jako IPTV.

Dle mých informací minimálně s UPC jde smlouvat o cenách, vzhledem ke konkurečnímu prostředí v našem projektu by to nemělo být jinak ani u A1M.

Možná by stálo za to zvážit vyjednání nějaké hromadné slevy nebo zajímavé nabídky wink

84

Jo krabičku a vyjednávej s A1M.

85

Díky.

Ricky napsal:

Jo krabičku a vyjednávej s A1M.

86

Jo, ono s nimi lze ještě vyjednávat? Mají tam cenu nejlevnějšího připojení 390 Kč.

87

A1M nedoporučuji - internet absolutně nedosahuje rychlost, kterou garantují, často má velké výkyvy, mají nepořádek ve fakturaci a celkově jsou podle mého názoru čím dál tím víc amatérští. V březnu, po 3 letech, kdy už mi došla trpělivost, odcházím k O2. Jestli to bude lepší nevím, ale amatéry A1M již podporovat nehodlám.

88

a já teda max spokojennost
ano řekni si o slevu Britská 17% :-) nevim jestli stale platí.. ale já už ji mám 5 let

89

My mame A1M a naprosta spokojenost. To ze obcas neco zlobi je vsude. Nedelam si iluze. :-) Mame je od 2010 a za celou dobu byli vzdy vstricni.

Naposledy upravil: Danny (2016-01-29 17:46)

90

my platime u A1M nejakej duchodcovskej tarif za 350kc internet 5mb a televize 60 programu. to mi prijde dobry i na amatery. s fakturacema furt neco je, ale da se to vyresit..resp. si vzdycky zavolam o opravu a v pohode... nejlip je zavolat s tim, ze chci tarif co ma soused ;-)

91

xreni napsal:

my platime u A1M nejakej duchodcovskej tarif za 350kc internet 5mb a televize 60 programu. to mi prijde dobry i na amatery. s fakturacema furt neco je, ale da se to vyresit..resp. si vzdycky zavolam o opravu a v pohode... nejlip je zavolat s tim, ze chci tarif co ma soused ;-)

My mame internet 50/50 (pouzivam domaci server na cloudove uloziste do prace pro tym) plnou nabidku programu a platime asi 900. Dali mi zdarma pevnou IP adresu, taky plus. O fakturach nevim, mam trvaly prikaz uz 5 let :-)). Takze podle me super. Hlavne upload u internetu je velice dobry.

Naposledy upravil: Danny (2016-02-02 19:28)

92

Má někdo dobrou zkušenost s nějakým levným internetem bez televize? Jsem u A1M. Dokud nenastane problém, což se děje všude, tak jsou OK. Zákaznická podpora je ale tragická. Před několika týdny mě dokonce na týden omylem odpojili a až pátý den po nahlášení závady se někdo uvolil mi zavolat. Celých pět dní jsem tam denně volal a škemral, ať mi někdo zavolá. No a za týden přijel technik, na kterého jsem si spotřeboval den dovolené. Ten konstatoval, že mě v tom racku dole jeho kolega omylem týden předtím odpojil. Výsledek byl, že mi za týden neplnění smlouvy nabídli 100 kč kompenzaci. Rád bych se s nimi rozloučil, nejsem se situací a jejich přístupem k vlastní chybě spokojen. Máte někdo dobrou zkušenost s nějakým jiným providerem na jednoduchý internet bez televize a dalších věcí? Díky moc. H.

93

Ahojte,

skúsil som pripojenie 1000 Mb/s od UPC (Vodafone), ale pri meraní sa nemôžem dostať cez 100 Mb/s. UPC tvrdí, že 1000 Mb/s by malo byť na Laurinovej 1 dostupné. Dan tu písal, že z garáže vedie do bytov len 100 Mb metalika, tak neviem, či to nemôže byť tým. Máte s tým nejakú skúsenosť?
Ďakujem.

Palo

94

Palo napsal:

Ahojte,

skúsil som pripojenie 1000 Mb/s od UPC (Vodafone), ale pri meraní sa nemôžem dostať cez 100 Mb/s. UPC tvrdí, že 1000 Mb/s by malo byť na Laurinovej 1 dostupné. Dan tu písal, že z garáže vedie do bytov len 100 Mb metalika, tak neviem, či to nemôže byť tým. Máte s tým nejakú skúsenosť?
Ďakujem.

Palo

To o 100 Mb metalice bylo poplatné datu vzniku mého příspěvku. Od té doby se to mohlo dost změnit, technicky to možné je, dráty to dají. Záleží i na HW vybavení (switch a router mezi jednotlivými prvky).

Já mám právě teď v Britské 671,38 Mbps download a 400,26Mbps upload (neplést Mbit a MB) - operátor A1M, spokojenost.

95

Mám internet 150+ od UPC (Vodafone) a download je 162 Mbit/s, takže ta linka umí určitě víc než 100 Mbit. Je potřeba mít doma celou cestu postavenou na 1 Gbit zařízeních a test neprovádět přes Wifi (případně provádět test z koncového routeru do internetu).