26

Re: Jak lze zamezit pachům skrz větrák?

Řešili jsme něco podobného před pár lety, kdy pod námi bydleli náruživí kuřáci a přes zimu čadili do digestoře - pak jsme se vraceli z práce do smradlavého bytu, bylo to celkem peklo...Standardní zpětná klapka v digestoři moc netěšní, proto kouř lehce procházel dovnitř. Nakonec stačilo do trubky nad digestoř přidat těsnící zpětnou klapku a bylo po problému.
Myslím, že šlo o něco takového:
https://www.elektro-trutnov.cz/rskw-100 … 9-p112839/

27

neskar napsal:

Řešili jsme něco podobného před pár lety, kdy pod námi bydleli náruživí kuřáci a přes zimu čadili do digestoře - pak jsme se vraceli z práce do smradlavého bytu, bylo to celkem peklo...Standardní zpětná klapka v digestoři moc netěšní, proto kouř lehce procházel dovnitř. Nakonec stačilo do trubky nad digestoř přidat těsnící zpětnou klapku a bylo po problému.
Myslím, že šlo o něco takového:
https://www.elektro-trutnov.cz/rskw-100 … 9-p112839/

Děkuji moc za radu i odkaz:)

28

Můžu se ještě zeptat, jaký máte průměr potrubí jednak v koupelně a v kuchyni? Chtěla bych nechat vyměnit tu zpětnou klapku, ale z jedné firmy mi řekli, ať jim dám vědět průměr trubky, aneb odmontovat cosi v digestoři a změřit to. Na to si fakt netroufám. V instalačním plánu kuchyně je napsáno 125 mm, ale podle mě to tam jen tak flákli a ten průměr může být úplně jiný. Nebo to má každý v bytě jinak? Díky.

29

No, to je otázka, asi to bude digestoř od digestoře...My máme od vývodu ze zdi flexitrubku nad sádrokartonem, která pokračuje svisle skrz podhled pvc trubkou do digestoře. A tam je průměr skutečně 125mm. Ale to nijak nezaručuje, že to tak bude i u Vás. Určitě nejlepší podívat se přímo dovnitř, oddělat nerez kaslík/komín (náš případ) není nijak složité.
Co se koupelen týká, tak tam vůbec nevím, ventilátor jsem zatím neměl potřebu rozebírat, přijde mi že funguje celkem OK, jenom ho občas oluxuju od nasátého prachu.